loading

NOVÝ RETRAK

Main Image

Nový model retraku od Hysteru, který byl představen napříč Evropou, předřadil Hyster do popředí designu tohoto klíčového typu stroje pro sklady.
Nový retrak Hyster je navržen pro zdvih břemen až do 12,5 metru, vyznačuje se novým designem sloupu zdvihu a modulárním stanovištěm obsluhy.
Dva typy sloupu zdvihu sdílejí inovativní přednosti. Velká zbytková nosnost je udržena až do vysokých výšek zdvihu díky unikátnímu patentovanému designu profilu sloupu a díky snížení tloušťky profilu se výrazně zlepšil výhled. Celková výška ve spuštěném stavu je nižší a umožňuje tak snadný průjezd přes brány či jiná omezení. Díky nabídce rychlosti pojezdu až 14 km/h, a rychlosti zdvihu 0,8 m/s byly nové retraky s velkým úspěchem vyzkoušeny v náročných provozech, jako například DHL nebo Renault trucks.


Stanoviště obsluhy je dostupné ve čtyřech provedeních a to standard, úzké a dva typy pro použití v průjezdových regálech tedy tzv. drive-in. Je vyrobeno ze tří částí, tedy základny, vlastní stanoviště a ochranného rámu. Modulární systém zjednodušuje výrobu i dodávku náhradních dílů. 
Nová řada retraku Hyster poskytuje vynikající ergonomickou úroveň. Nízký schod a dvě madla umožňují snadné nastupování a vystupování. Pro maximální přizpůsobení obsluze je k dispozici celá řada nových komponentů, včetně nové nastavitelné loketní opěrky a nastavitelného volantu, nové motory, nový PREMIUM dotykový displej, nebo možnost ovládání pomocí joysticku. Pro přesnější a rychlejší manipulaci je k dispozici také laserový ukazatel pozice vidlic, který se automaticky aktivuje při zvednutí vidlic nad volný zdvih, nebo systém nastavení výšek pro jednotlivá patra v kombinaci s detekcí palety na vidlicích.