loading

ROBUSTNÍ PALETOVÝ VOZÍK OVLÁDANÝ Z PLOŠINY 3-V-1

Main Image

Nová řada Hyster® RP2-2.5N byla navržena a zkonstruována pro intenzivní použití a je vhodná pro náročné skladové aplikace, jako je nakládání a vykládání přívěsů a přeprava palet mezi místy nakládky a vykládky, nebo pro cross dockingové operace. Může být používána v různých vysoce intenzivních průmyslových odvětvích, jako je skladové hospodářství, distribuce a potravinářský a nápojový průmysl, kde spolehlivost a odolnost jsou klíčové při přepravě palet na střední až dlouhé vzdálenosti. 
Ronn Farr, vedoucí řešení pro skladové hospodářství, říká: „Paletový vozík ovládaný z plošiny Hyster RP2-2.5N je ideální pro vykládku nákladních automobilů u nakládacích plošin skladu.“ „Díky robustní a odolné konstrukci je důležitou součástí cross dockingových operací, kdy vozíky jsou intenzivně používány a často doslova závodí s časem.“
Nový paletový vozík ovládány z plošiny, jenž byl navržen ve spolupráci se střediskem Engineering Concept Centre, je ideální pro rušné sklady s omezeným prostorem. Díky svému designu je kompaktnější než paletový vozík se sklopnou plošinou. 
„Vývoj nové řady Hyster RP2-2.5N byl zaměřen na tři hlavní oblasti, mezi které patří přístup pro obsluhu, zrychlení s nízkými vibracemi přenášenými na celé tělo obsluhy a malé rozměry,“ vysvětluje Ron Farr. “Prostor obsluhy nového vozíku Hyster RP2-2.5N má inovativní design a rozhraní se zaměřením na sedadlo kabiny, přístup, prostor a ovládací prvky.“
Přístup pro obsluhu je důležitý, aby mohla udržovat tempo s rušným provozem, jestliže pravidelně vystupuje a nastupuje do vozíku. Díky většímu vstupu a podlahové ploše, inovativní konstrukce kabiny umožňuje obsluze pohodlné sezení, stání nebo vyklánění v prostoru kabiny. 
Nová konstrukce sedadla a systém sezení/naklánění umožňuje obsluze sezení během dlouhé přepravy nebo vyklánění při práci v zadní části přívěsu. Tato konstrukce využívá výklopný sedák sedadla a pevnou zadní opěru připevněnou k bočnímu panelu. Tím je umožněno nastavování polohy sedadla mezi vodorovnou polohou sezení a svislým vykláněním nebo stání pouhým stiskem tlačítka. V poloze sezení je poskytnuta obsluze stabilita, výhled a bezpečnost. Při jízdě vzad je rovněž umožněn boční postoj. 
Na přání je rovněž k dispozici sklopná nožní opěra, díky které lze v případě potřeby získat větší podlahový prostor a ovládat řízení citlivé na rychlost a používat snadno rozpoznatelné ovládací prvky. 
Nový modernizovaný hnací motor Hyster poskytuje vyšší pojezdové rychlosti až 12 km/h. Díky úplné AC infrastruktuře pohonu a motorů řízení jsou umožněny bezproblémové změny směru jízdy, čímž se zvyšují rychlosti cyklů a řízení operací při manipulaci s paletami.
Rekuperační brzdění obnovuje energii a zvyšuje brzdný účinek, což přispívá k nižším nákladům na údržbu.
Pro zkrácení času potřebného k provedení opravy nebo údržby byl vozík navržen tak, aby byl umožněn rychlý a snadný přístup k součástem, jako jsou zásuvka diagnostiky a pojistky. Kryt motoru je možné snadno demontovat odstraněním pouze jednoho šroubu a k řídicímu kolu je možné získat přístup z vnitřní strany vozíku.