loading

Nová řada elektrických paletových vozíků Hyster s plošinou s možností pohonu na lithium-iontové baterie

Main Image

Společnost HYSTER Europe představila zbrusu novou řadu elektrických paletových vozíků s plošinou. Nové vozíky jsou uzpůsobeny i pro provoz na lithium-iontové baterie. Nová řada se skládá z modelů P2.0S, P2.5S a P3.0S, které nahrazují dosavadní typ P2.0S. Rozšíření řady o model s nosností až 3 tuny zvyšuje použitelnost vozíků – kromě vyskladňování nebo nakládání návěsů se hodí také do všech skladů, překladišť. Co dalšího můžeme od těchto nových vozíků očekávat?

 

Konstruktéři Hysteru posílili rám vozíků a vylepšili tvar vidlic. Optimalizovaná byla také světlá výška nákladních ramen. Novinkou je rovněž masivní ocelový kryt na baterie. Vozíky jsou dostupné buď se sklopnou  plošinou, nebo je plošina namontována napevno. Obsluha má k dispozici několik jízdních režimů, což napomáhá ke zvýšení produktivity vozíků. Oj je buď pevná, nebo je v případě varianty se sklopnou plošinou výškově nastavitelná. Jak již bylo naznačeno, předností nových vozíků je také fakt, že mohou být provozovány jak na klasické olověné, tak na lithium-iontové akumulátory. Vozíky jsou vybaveny čidly, které automaticky rozpoznají instalovanou baterii a obsluha se tak už nemusí o nic starat. Přístup k bateriím je z boku a seshora.

 

Tak jak je u Hysteru zvykem, uživatel může vybírat z celé řady volitelných prvků výbavy. V nabídce je například funkce plynulého doběhu, funkce jemného spouštění vidlic, bezpečnostní čidlo pro nohy, zabezpečení pomocí klávesnice nebo pracovní světlomety. Vidle jsou k dispozici ve dvou výškách (85/75 mm), pro manipulaci se standardními nebo jednorázovými nízko profilovými paletami; zvolit lze rovněž z několika jejich délek (nejdelší dostupné vidle mají délku 2850 mm).