loading

V jednoduchosti je síla i krása!

Main Image

Mnohem vyšší účinnost než konvenční ručně vedené vozíky nabízí úplná novinka HYSTER: paletový vozík PC1.5, poháněný lithium-iontovými bateriemi nové generace. Jak už napovídá typové označení, vozík je určený pro manipulaci s nákladem do 1,5 tuny. Největšími přednostmi  jsou kompaktní rozměry, vysoká produktivita a nenáročnost na údržbu. Zvedání, spouštění a pojezd s nákladem až 1,5 tuny je tady v rukách elektromotoru, takže i s plně naloženým vozíkem lze velmi přesně a bez zbytečné námahy manipulovat, a to dokonce i na nerovném terénu nebo na nakloněné rovině. Kompaktní design nového vozíku PC1.5 umožňuje zajíždět i do úzkých uliček, kde možnosti ručně vedených plně naložených vozíků často končí.

Pro zajištění nepřetržitého provozu je Li-ion baterie umístěná šikovně tak, aby se dala snadno vymontovat a nahradit novou. Celý cyklus výměny zvládne obsluha do deseti vteřin. Jednoduchý indikátor stavu baterie včas upozorní na její výměnu. Vozík je dodáván spolu s náhradní baterií, pro náročnější aplikace lze sáhnout i po volitelné velkokapacitní baterii s nabíječkou pro rychlo-dobíjení (plné nabíti zvládne za 3 hodiny!).

Vozík PC1.5 byl vyroben tak, aby jeho provoz vyžadoval co možná nejméně zásahů. Najdeme tak zde celou řadu bezúdržbových komponentů – ocelový rám, ochranné prvky, již zmíněou Li-iont baterii, nebo jednoduchý AC motor. V případě potřeby je pak výměna jakéhokoli komponentu velice snadná, například v případě hnacího kola je nasazení nového dílu otázkou 60 vteřin!